Serie A: Proti Atalanti proslavili 32. scudetto!

Nogometaši in navijači Juventusa so se že v nedeljo popoldne lahko tudi uradno veselili 32. naslova italijanskega državnega prvaka. Roma je visoko izgubila na gostovanju pri Cataniji, stari in novi italijanski prvaki pa tudi po tretjem zaporednem scudettu ne popuščajo, kajti v prazničnem ozračju Juventusovega stadiona so v ponedeljek zvečer v 36. krogu Serie A z 1:0 premagali Atalanto.

Juventus - Atalanta

Ekipa Antonia Conteja ima za seboj novo izjemno uspešno sezono, ki jo je kljub evropskim spodrsljajem, kronala z dvema osvojenima lovorikama. Avgusta je Juventus še drugič zapored osvojil italijanski superpokal, v nedeljo popoldne pa je tudi uradno postalo jasno, da se bo »stara dama« še tretjič zapored veselila naslova italijanskega prvaka. Belo-črnim je uspel zgodovinski dosežek, kajti Juventus se treh zaporednih scudettov ni veselil vse od leta 1933, prav tako pa se je v zgodovino »stare dame« še enkrat vpisal tudi Antonio Conte, ki je postal prvi trener najuspešnejšega italijanskega kluba vseh časov, ki je osvojil tri zaporedne prvenstvene lovorike. Juve je poleg tega podrl tudi nekaj neverjetnih rekordov, kajti že dva kroga pred koncem sezone je osvojil neverjetnih 96 točk, če pa bodo belo-črni premagali še Romo in Cagliari, lahko presežejo celo magično stotico. Včerajšnja zmaga proti Atalanti je bila že enaintrideseta zmaga Juventusa v tem prvenstvu, hkrati pa osemnajsta na osemnajsti domači tekmi v tej sezoni!

Simone Padoin

Antonio Conte je v nedeljo popoldne skupaj s svojimi varovanci napeto spremljal gostovanje Rome na Siciliji, po visoki in nepričakovani zmagi Catanie s 4:1 pa se je slavje v taboru starih in novih italijanskih prvakov lahko začelo. Skrbno pripravo na tekmo z Atalanto je zamenjalo praznično razpoloženje, vseeno pa so se predzadnje domače tekme v tej sezoni zdaj že trikratni zaporedni italijanski prvaki lotili popolnoma profesionalno. Conte je močno premešal začetno enajsterico in priložnost za igro ponudil tudi posameznikom, ki so med sezono zbrali manj igralnega časa. V vratih je tako začel Storari, na sredini sta priložnost proti nekdanjemu klubu dobila Padoin in Peluso, v napadu pa sta začela Osvaldo in Giovinco. Prav slednji je v peti minuti s strelom od daleč prvič zapretil bergamskemu vratarju Consigliju, kmalu zatem pa mu je novo priložnost omogočil še Osvaldo, toda tudi v tem primeru Giovinco ni bil uspešen. Po lepi kombinaciji s Pogbajem in Giovincom je do strela prišel tudi Osvaldo, ki je z levico sprožil prek vrat, precej bolj nevaren pa je bil v 26. minuti, ko je po predložku Lichtsteinerja z glavo meril tik pod prečko, z izvrstno obrambo pa se je izkazal Consigli.

Na začetku drugega polčasa je namesto Giovinca vstopil Quagliarella in kmalu zatem sprožil prek vrat, po atraktivnem strelu Denisa pa je za Juve od daleč neuspešno meril še Pogba. Quagliarella je lepo zaposlil Osvalda, ki ni bil natančen, po aplavzu ob vstopu Estigarribie, ki je pri gostih zamenjal Raimondija, pred dvema letoma pa je bil del Juventusove ekipe, ki je osvojila trideseto prvenstveno lovoriko, pa je Juventusov stadion navdušeno podzravil še vstop Téveza. Prvi strelec »stare dame« je močno poživil igro, zelo vroče pa je že kmalu zatem postalo gostujočemu vratarju Consigliju. Najprej je Marchisio podal do Quagliarelle, ki si je žogo spretno zaustavil, nato pa sprožil močan strel, ki ga je vratar Atalante uspel odbiti. V nadaljevanju akcije je po posredovanju Padoina do strela prišel še Pogba, po novi obrambi Consiglija pa je prek vrat sprožil še Tévez. Mreža gostov pa se je vendarle zatresla v 72. minuti, ko je Juventus dosegel zmagoviti zadetek. Po lepi potezi Pogbaja in podaji Quagliarelle se je na robu kazenskega prostora priložnost za strel ponudila Simoneju Padoinu, ki je z desnico sprožil zelo natančen strel, po katerem se je žoga od leve vratnice odbila v mrežo. Padoin je dosegel svoj drugi zadetek v belo-črnem dresu, ker ga je zabil prav nekdanjemu klubu, pa se ga razumljivo ni pretirano veselil. Kmalu zatem je po dolgem času vstopil še Simone Pepe, ki je v tej sezoni nekaj minut odigral samo na pokalni tekmi proti Avellinu, zadnjo priložnost na tekmi pa je v četrti minuti sodnikovega podaljška zapravil Tévez, ki je po odlični podaji Quagliarelle zgrešil nemogoče.

Antonio Conte

»Lahko smo izjemno ponosni, da nam je takšen dosežek uspel v vsega treh sezonah,« je po svoji stoti zmagi na belo-črni klopi dejal Antonio Conte. »V tem obdobju smo osvojili 267 točk, do konca letošnje sezone pa sta še dve tekmi. Na voljo imam izjemne nogometaše, ki imajo za seboj tri zelo zahtevne sezone. Opravili so odlično delo, zato se jim moram znova iskreno zahvaliti.«

Juventus Stadium, Torino - 38.892 gledalcev (1,442.689 €)
JUVENTUS – ATALANTA 1:0 (0:0)
Padoin 72.

Juventus: Storari; Barzagli, Ogbonna, Chiellini; Lichtsteiner (od 85. Pepe), Pogba, Marchisio, Padoin, Peluso; Giovinco (od 46. Quagliarella), Osvaldo (od 65. Tévez)
Klop: Buffon, Rubinho, Bonucci, Cáceres, Isla, Asamoah, Vidal, Pirlo, Llorente
Trener: Antonio Conte

Atalanta: Consigli; Bellini, Lucchini (od 46. Benalouane), Yepes (od 77. Nica), Brivio; Raimondi (od 64. Estigarribia), Baselli, Carmona, Bonaventura; Moralez; Denis
Klop: Sportiello, Scaloni, Giorgi, Del Grosso, Migliaccio, M. Koné, Brienza, Bentancourt, De Luca
Trener: Stefano Colantuono

Sodnik: Andrea De Marco (Chiavari)
Pomočnika: Marco Barbirati (Ferrara) & Riccardo Bianchi (Lucca)
Četrti sodnik: Matteo Passeri (Gubbio)
Dodatna sodnika za kazenski prostor: Davide Massa (Imperia) & Aleandro Di Paolo (Avezzano)

Rumeni karton: Estigarribia (71.)