Serie A: Proti Bologni odločil Pogba

Juventus je v 34. krogu italijanskega prvenstva na domačem stadionu z 1:0 premagal Bologno in dosegel še sedemnajsto zmago na sedemnajsti domači tekmi v letošnji sezoni. Edini zadetek na tekmi je v 64. minuti prispeval Paul Pogba, z devetindvajseto letošnjo prvenstveno zmago pa so italijanski prvaki že presegli točkovni izkupiček iz celotne lanske sezone. Za matematično zagotovitev tretjega zaporednega scudetta »stara dama« ob samih zmagah Rome potrebuje še pet točk.

Paul Pogba & Sebastian Giovinco

Zaradi rumenih kartonov Antonio Conte ni mogel računati na Bonuccija in Lichtsteinerja, ki sta ju v začetni enajsterici nadomestila Ogbonna in Isla, po poškodbi pa je znova zaigral Barzagli. Nekaj počitka sta bila deležna Vidal in Tévez, zato je ob Llorenteju v napadu začel Giovinco. Po pričakovanjih je Juve takoj prevzel terensko pobudo, Bologna pa je zgostila prostor pred svojim kazenskim prostorom in se osredotočala predvsem na onemogočanje napadov Juventusa. Italijanski prvaki so prvič zapretili v peti minuti, ko je Llorente Pogbaju pripravil priložnost za strel, z dobro obrambo pa se je izkazal gostujoči vratar Curci. Pogba je kmalu zatem zapretil tudi po podaji iz kota, toda z glavo je meril previsoko. Iz prostih strelov je nato dvakrat neuspešno sprožil Pirlo, v 28. minuti pa je po lepi podaji Chiellinija pred Marchisiem pravočasno posredoval Curci. Pred koncem prvega polčasa je Juventus zapravil še eno priložnost za vodilni zadetek. Giovinco je z desne strani poslal ostro podajo pred vrata, kjer pa je bil Llorente prepočasen in prvi del igre se je končal brez doseženih zadetkov.

Mauricio Isla

Juventusov pritisk se je nadaljeval tudi v drugem polčasu, prvo priložnost pa je po lepi podaji Giovinca zapravil Isla. Kmalu zatem je Pirlo iz prostega strela meril prek vrat, organizirano obrambo Bologne pa je »stara dama« vendarle prebila v 64. minuti, ko se je Juventusov stadion veselil zmagovitega zadetka. Isla je zaposlil Paula Pogbaja, ki si je na robu kazenskega prostora spretno priboril nekaj prostora, nato pa z desnico neubranljivo zadel daljši vratarjev kot in dvakratne zaporedne italijanske prvake popeljal v zasluženo vodstvo. Pogba je dosegel svoj deveti zadetek v letošnji sezoni, sicer pa štirinajstega v belo-črnem dresu. Kmalu zatem je novo priložnost zapravil Isla, Juventus pa je kljub vodstvu vztrajal z napadalno igro in prek Pogbaja zapravil še eno priložnost za izdatnejšo zmago. Bologna je nekaj napadalnih ambicij pokazala samo v sodnikovem podaljšku, Juve pa je tekmo brez težav pripeljal do uspešnega zaključka.

Paul Pogba

»Naredili smo nov pomemben korak proti končnemu cilju,« je bil po rekordni sedemnajsti domači zmagi zadovoljen Antonio Conte. »Toda še naprej moramo ostati osredotočeni samo na svoje tekme, kaj delajo naši tekmeci nas ne sme zanimati. Končnega cilja še nismo dosegli, zdaj pa se moramo pripraviti na tekmo z Benfico. Čaka nas lep polfinalni dvoboj proti močnemu nasprotniku. Nanj se bomo dobro pripravili in poizkušali izkoristiti njhove slabosti in naše prednosti.« Paul Pogba je še drugo sezono zapored odločil domačo tekmo proti Bologni: »Zadovoljen sem zaradi dosežene zmage, bolj kot osebni dosežki pa seveda štejejo uspehi ekipe. Želimo se vpisati v zgodovino in osvojiti scudetto in Ligo Europa. Dobro se zavedamo, da bo zelo težko, naša želja pa je ogromna.«

Juventus Stadium, Torino - 39.798 gledalcev (1,402.319 €)
JUVENTUS – BOLOGNA 1:0 (0:0)
Pogba 64.

Juventus: Buffon; Barzagli, Ogbonna, Chiellini; Isla (od 81. Padoin), Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah; Giovinco (od 88. Vidal), Llorente
Klop: Storari, Rubinho, Cáceres, Peluso, Pepe, Osvaldo, Quagliarella, Tévez, Vučinić
Trener: Antonio Conte

Bologna: Curci; Antonsson (od 80. Laxalt), Sørensen, Cherubin; Garics, Ibson (od 70. Paponi), Pazienza (od 89. Acquafresca), Christodoulopoulos, Morleo; Friberg; Cristaldo
Klop: Stojanović, Malagoli, Čech, Mantovani, D. Pérez, Moscardelli, Bianchi
Trener: Davide Ballardini

Sodnik: Piero Giacomelli (Trst)
Pomočnika: Mauro Vivenzi (Brescia) & Giorgio Schenone (Genova)
Četrti sodnik: Filippo Meli (Parma)
Dodatna sodnika za kazenski prostor: Paolo Tagliavento (Terni) & Luigi Nasca (Bari)

Rumena kartona: Antonsson (54.), Friberg (74.)