Juventus že osmič osvojil Viareggio

Z včerajšnjo finalno tekmo med Juventusom in Romo se je zaključil že 64. prestižni mladinski turnir Coppa Carnevale, ki je v toskanskem Viareggiu in njegovi širši okolici v preteklih dveh tednih združil 48 kvalitetnih zasedb iz celega sveta. Turnir je zasluženo že osmič v svoji zgodovini osvojila Primavera Juventusa, ki je pod vodstvom trenerja Marca Baronija dobila vseh sedem tekem, v finalu pa je rimsko zasedbo aktualnih italijanskih prvakov v tej starostni kategoriji premagala z 2:1.

Juventus

Finalno tekmo proti Romi je moštvo Marca Baronija začelo naravnost odlično, kajti vodilnega zadetka so se belo-črni veselili že v šesti minuti prvega polčasa, ko je zadel Stefano Beltrame. V nadaljevanju prvega polčasa je Juve nadziral potek dogodkov, svoje vodstvo pa je podvojil v 23. minuti prek Stefana Padovana, ki ga je odlično zaposlil Leonardo Spinazzola. Roma je resneje zapretila šele v drugem polčasu, ko ji je prek Giammaria Piscitelle uspelo znižati izid, Juventusova obramba pa je nato do konca tekme zdržala vse nalete Rimljanov in »stara dama« se je zasluženo še osmič v zgodovini veselila prestižne lovorike. Juve je Viareggio osvojil v letih 1961, 1994, 2003, 2004, 2005, 2009, 2010 in 2012, v zadnjih desetih letih pa je belo-črna Primavera ta turnir dobila kar šestkrat in še enkrat izgubila v finalu. Z letošnjim uspehom se je mladinsko moštvo Juventusa na vrhu večne lestvice zmagovalcev turnirja Coppa Carnevale z osmimi lovorikami izenačilo z Milanom in Fiorentino.

Marco Baroni, trener Juventusa: »To je prelep občutek. To zmago posvečam svojim varovancem, veselje in zadovoljstvo pa želim deliti z vsemi, ki so s svojim delom v mladinskem sektorju omogočili razvoj teh fantov. Naš prvi cilj v letošnji sezoni je izpolnjen, zato lahko zdaj uživamo v tem zmagoslavju, toda samo danes, kajti že kmalu nas čaka povratna tekma italijanskega pokala. Z uspešnim začetkom turnirja sem lahko priložnost na preostalih tekmah ponudil vsem nogometašem, ki smo jih vzeli s seboj v Viareggio. To so si zaslužili z odličnim delom na treningih, pohvaliti pa moram tudi odnose znotraj moštva, ki so na vrhunskem nivoju.«

Leonardo Spinazzola, najboljši igralec turnirja: »Nisem pričakoval te nagrade, kajti dve tekmi nisem odigral na pričakovanem nivoju. Zadovoljen sem, vseeno pa se tu ne bom ustavil. Zavedam se, da bi lahko igral še bolje in potrudil se bom, da bom to pokazal že na pokalni tekmi proti Fiorentini. Finalno tekmo proti Romi smo odlično začeli, v drugem polčasu pa je prevladovala Roma. Močno smo se borili in tudi zaradi tega smo si zaslužili to zmago.«

Juve

Stadio Torquato Bresciani, Viareggio – 3.000 gledalcev
JUVENTUS – ROMA 2:1 (2:0)
Beltrame 6., Padovan 23.; Piscitella 58.

Juventus: Branescu; Untersee, Gouano, Rubin, Belfasti; Gabriel Appelt (od 60. Schiavone), Chibsah; Spinazzola, Beltrame, De Silvestro (od 70. Bouy); Padovan (od 88. Garcia)
Klop: Gagliardini, Magnusson, Liviero, Corticchia, Libertazzi, Margiotta
Trener: Marco Baroni

Roma: Pigliacelli; Sabelli, Orchi, Barba, Nego; M.Ricci (od 46. Frediani), Viviani, Verre; Politano (od 76. Leonardi), Tallo, Piscitella
Klop: Proietti, Romagnoli, Ceccarelli, Cittadino, Lopez, Rosato, F.Ricci
Trener: Alberto De Rossi

Sodnik: Mauro Bergonzi (Genova)
Pomočnika: Giorgio Niccolai (Livorno) & Riccardo Bianchi (Lucca)

Rumeni kartoni: Chibsah (70.); Orchi (45.), Nego (52.), Viviani (61.), Sabelli (71.)

Juventus-postava

Juventus je na letošnjem turnirju Coppa Carnevale odigral sedem tekem, prav na vseh pa je moštvo Marca Baronija doseglo zmago. Šest tekem so belo-črni dobili že v rednem delu, le eno pa po izvajanju enajstmetrovk. Uvodno tekmo skupinskega dela so odigrali proti danskemu moštvu FC Nordsjælland in zmagali kar s 6:1, s tem uspehom pa so poskrbeli za odlično popotnico za nadaljevanje turnirja. V skupinskem delu sta nato z minimalnim izidom 1:0 padli še ekipi Apia Leichhardt iz Avstralije in Città di Marino, Juve pa je posledično s tremi zmagami gladko napredoval v osmino finala, kjer se je tekma proti Vicenzi končala z izidom 1:1, varovanci Marca Baronija pa so nato slavili po izvajanju enajstmetrovk. V četrtfinalu so z izidom 3:1 premagali paragvajski Club Guaraní, v polfinalu pa z 1:0 še Parmo. Po tri zadetke so za Juventus na tem turnirju dosegli Stefano Padovan, Stefano Beltrame in Ouasim Bouy, dvakrat je bil uspešen Elio De Silvestro, enkrat pa Prince Gouano, Leonardo Spinazzola, Giuseppe Ruggiero in Alberto Libertazzi.