Simone Pepe: »Prezgodaj je govoriti o boju za naslov prvaka«

Tekla je 83. minuta sobotne tekme med Juventusom in Fiorentino, ko se je z izjemno potezo iz prostega strela izkazal Simone Pepe in »stari dami« s svojim drugim zadetkom v letošnjem prvenstvu priboril več kot zasluženo točko.

Simone Pepe

Z leve strani je na daljšo vratnico poslal ostro žogo, ki je presenetila tudi odlično razpoloženega vratarja Boruca in končala v mreži. Da prosti strel, ki je prinesel izenačenje, ni bil plod srečnega naključja, je Pepe dokazal že slabih deset minut kasneje, ko je iz praktično identičnega položaja še enkrat močno ogrozil gostujoča vrata, vendar takrat žoga ni našla poti v mrežo. Ob odsotnosti Alessandra Del Piera, ki je bil že prej zamenjan, je torej nekdanji vezist Udineseja kar dvakrat odlično izvedel prosti strel iz zahtevnega položaja, kar je zagotovo posledica tega, da že dalj časa po vsakem treningu samostojno in ob upoštevanju kapetanovih nasvetov vadi proste strele. »Ko imaš na voljo prosti strel z bočnega položaja, je treba vedno meriti proti vratom. Tudi če strel ni dovolj natančen, lahko žoga v gneči hitro spremeni smer in preseneti vratarja,« je nekaj nasvetov izvajalcem tovrstnih prekinitev v pogovoru za Sky Sport 24 podelil Pepe.

Njegov zadetek za 1:1 je mnoge spomnil na mojstrovine, s katerimi navdušuje Alessandro Del Piero, ki je svojega »učenca« po tekmi tudi javno pohvalil. »Pohvale mi vedno ugajajo, še posebej če jih dobim s strani kapetana, ki je moj dober prijatelj. Po treningih pogosto skupaj vadiva izvajanje prekinitev, ob sodelovanju s takim mojstrom pa je jasno, da lahko le napredujem. In to ne le glede izvajanja prostih strelov.« Velikemu slavju, ki je sledilo izenačujočemu zadetku, se je pridružil tudi vratar Juventusa Marco Storari, ki je pretekel polovico igrišča, da je lahko čestital svojemu someščanu. »S Storarijem sva dobra prijatelja, oba sva doma iz Rima in na pripravah si deliva hotelsko sobo. Tudi sam sem opazil njegovo potezo. Navadno naše zadetke proslavlja v svojem kazenskem prostoru, tokrat pa je pretekel 70 metrov, da mi je lahko čestital.«

S sobotno predstavo je Pepe dokazal, da se kritiki, ki so grajali njegove tehnične sposobnosti, še kako motijo. »V zadnjih mesecih se me je opisovalo kot borbenega in srčnega igralca, tekača, ki pa ne premore dobre tehnične podkovanosti. Zagotovo nisem tako kvaliteten kot Del Piero, vendar moram vseeno imeti tudi nekaj kakovosti, če sem lahko prestopil k Juventusu. Ne verjamem, da v tem klubu lahko igra kdo, ki zna le dobro in veliko teči.« Po zaostanku iz prvega polčasa je Juventus proti Fiorentini kljub precej boljši igri na koncu iztržil le točko. »Storari je moral le nekajkrat posredovati, na drugi strani pa se je Boruc izkazal z nekaj neverjetnimi obrambami, bil je igralec tekme in to pove dovolj o predstavi obeh ekip. Fiorentina je povedla že po štirih minutah, nato pa vse do konca tekme z desetimi igralci zapirala prostor pred svojim kazenskim prostorom. Ko so gostje v nadaljevanju nekoliko padli, smo tudi mi prišli do večjega števila priložnosti.« Kljub domačemu spodrsljaju pa je Juventus v primerjavi s prejšnjim krogom pridobil eno mesto na lestvici. Belo-črni so izkoristili poraz Napolija v Vidmu in prevzeli tretje mesto, zaostanek za Milanom pa še naprej znaša šest točk. Se Juventus še lahko vključi v boj za scudetto? »O tem je v 14. krogu prezgodaj govoriti. Razmišljati moramo le o zmagi na vsaki naslednji tekmi. Imamo še ogromno prostora za napredek. Na začetku sezone so nas označili kot moštvo v izgradnji, ki na dolgi rok ni sposobno resneje ogroziti favoritov, zdaj pa so že spremenili svoje mnenje. Poznajo se rezultati Delnerijevega dela.« Naslednja tekma nogometaše Juventusa čaka že v sredo, ko bodo na Poljskem odigrali odločilno tekmo za napredovanje iz skupine A Lige Europa. Močno oslabljeni Juventus, ki v Evropi ne more računati na Quagliarello in Aquilanija, bo poleg domačega Lecha moral premagati še težjega nasprotnika, izjemno nizke temperature, ki naj bi se ob močnem vetru in morebitnem sneženju v času tekme spustile kar do -13°C. »Z igranjem v takih pogojih v tem letnem času imam že nekaj izkušenj iz Udineseja. Poljaki so bolj navajeni na takšne razmere, vendar sem prepričan, da po desetih minutah tekme mraza ne bomo več čutili. Liga Europa je za nas pomemben cilj, priložnost za igro namreč dobijo tudi tisti, ki v prvenstvu nimajo velike minutaže.«