Conte: »To je najpomembnejša tekma v sezoni«

Sobotna najvišja zmaga Juventusa v Firencah, ki je bila 3900. uradna tekma v zgodovini kluba, je za varovance Antonia Conteja le še lep spomin, kajti že jutri jih čaka zelo pomembna povratna tekma polfinala italijanskega pokala. Pred več kot mesecem dni je »stara dama« Milan že premagala z 2:1, zato je pred jutrišnjim povratnim obračunom v lepi prednosti, ki pa seveda še ne zagotavlja napredovanja v finale. Na ponedeljkovi popoldanski tiskovni konferenci je pomembnost jutrišnje tekme, ki je že dalj časa razprodana, potrdil tudi trener Juventusa.

Antonio Conte

»Pred nami je najpomembnejša tekma v letošnji sezoni,« je na začetku druženja z novinarji dejal Antonio Conte. »Prvenstveno dogajanje moramo zdaj popolnoma odmisliti, kajti jutrišnja tekma z Milanom je zgodba zase. V tej sezoni si močno želimo uspeha v italijanskem pokalu, zato šteje le napredovanje v finale. Takšne tekme s seboj prinašajo dodaten čar, ki ga mlajši del naše ekipe ne pozna, je pa zanje zelo dobrodošel, kajti nanj se bodo morali v prihodnosti čimprej navaditi. Zaenkrat je jutrišnja tekma najpomembnejša v tej sezoni, močno pa upam, da nas pred njenim koncem čakajo še pomembnejše preizkušnje.«

Kot je že v navadi, Conte tudi tokrat ni želel razkriti podrobnosti glede sestave začetne enajsterice, vseeno pa je potrdil, da bosta zagotovo nastopila Storari in Del Piero. »V golu bo zagotovo Storari, ki je vratar, na katerega se lahko vedno zanesem, na klopi pa bo Manninger. Tudi njemu se lahko le iskreno zahvalim, kajti ne glede na to, da v tej sezoni ni dobil prave priložnosti, je zelo pomemben člen naše ekipe. Zaigral pa bo tudi Del Piero, ki je naša dodana vrednost in pravi vodja te ekipe. Dejal sem že, da nas jutri čaka najbolj pomembna tekma v tej sezoni, zato je prav, da na njej nastopi Del Piero, ki je Juventus. Prepričan sem, da bo to njegova tekma.«

Z zmago na prvi tekmi v Milanu si je Juventus pred jutrišnjo povratno tekmo priboril lepo prednost, ki pa še zdaleč ne zagotavlja napredovanja v finale. »Nikakor ne smemo špekulirati in se zanašati na ugoden rezultat iz prve tekme. To ne spada v mojo miselnost in v miselnost mojih igralcev. To ne spada v proces izgradnje te ekipe, ki bi s tovrstnim načinom napredovanja v finale naredila korak nazaj. Fantom ves čas ponavljam, da se na preteklost ne smemo ozirati. Ves čas moramo biti s pogledom usmerjeni v prihodnost in na vsako naslednjo tekmo, na kateri imamo samo en cilj – to je zmaga.«

»Jutrišnja tekma je po mojem mnenju pomembnejša za nas. V zadnjem obdobju se je Juve namreč odvadil boja za lovorike, ta tekma pa je idealna priložnost, da to spremenimo. Juventus in Milan sta velika športna rivala, vseeno pa med kluboma vlada obojestransko spoštovanje.« Omenjeno spoštovanje so v preteklih tednih nekoliko zameglile napetosti, ki so bile predvsem posledica številnih neposrečenih izjav, jutrišnji gostje pa so si zato tudi sami krivi, da jih čaka pekel razprodanega Juventusovega stadiona. »Dobro vem, kaj nam jutri lahko pomenijo navijači. Letošnja izjemna sezona je tudi posledica navijaškega navdušenja in naklonjenosti, ki smo ju deležni na vsaki domači tekmi. Prepričan sem, da bo tako tudi v prihodnje in da bodo navijači že jutri spet naš dvanajsti igralec.«

 

Na povratni tekmi polfinala italijanskega pokala bo Conte računal na naslednje igralce:
3 Chiellini, 4 Caceres, 7 Pepe, 8 Marchisio, 10 Del Piero, 11 De Ceglie, 13 Manninger, 14 Vučinić, 17 Elia, 18 Quagliarella, 19 Bonucci, 20 Padoin, 21 Pirlo, 22 Vidal, 23 Borriello, 24 Giaccherini, 26 Lichtsteiner, 27 Krasić, 28 Estigarribia, 30 Storari, 31 Branescu, 34 Marrone

Zaradi poškodb manjkata Andrea Barzagli in Alessandro Matri, ki je v Firencah utrpel lažji udarec v desno koleno, s tribune pa si bo tekmo ogledal tudi Gigi Buffon, kajti v pokalu ima vlogo prvega vratarja Marco Storari.

Juventus in Milan sta doslej odigrala 208 uradnih medsebojnih tekem. Juventus je dosegel 73 zmag, 71 tekem se je končalo z remijem, 64 tekem pa je v svojo korist odločil Milan ob razliki v zadetkih 291:280 (+11). Tekmeca sta v Torinu odigrala 102 tekmi. Juve ima 46 zmag, Milan 29, 27 tekem pa se je končalo neodločeno ob razliki v zadetkih 168:131 (+37). V italijanskem pokalu sta Juve in Milan doslej odigrala 20 tekem. Obe ekipi sta dosegli po sedem zmag, šest tekem pa se je končalo brez zmagovalca. Povsem izenačena je tudi pokalna statistika medsebojnih dvobojev v Torinu – štiri zmage Juventusa in Milana ter dva remija. V letošnji sezoni smo videli že tri medsebojne tekme. Oktobra je v Torinu v prvenstvu Juve slavil z 2:0, uspešnejši pa je bil tudi na prvi polfinalni tekmi italijanskega pokala, ko je 8. februarja z dvema zadetkoma Caceresa slavil na San Siru z 2:1. Prvenstvena tekma v Milanu se je 25. februarja končala z izidom 1:1, prav tak pa je bil izid tudi 6. februarja 2002, ko sta Juve in Milan v Torinu nazadnje odigrala povratno tekmo polfinala italijanskega pokala. V sezoni 2001/02 se je napredovanja v finale veselila »stara dama«, ki je tako kot letos z 2:1 dobila tudi prvo tekmo v Milanu.

Medsebojne tekme v letošnji sezoni:

Glavni sodnik na jutrišnji tekmi bo Daniele Orsato iz Schia, ki je Juventusu doslej sodil na desetih tekmah. Belo-črni so dvakrat zmagali, petkrat remizirali in trikrat izgubili ob razliki v zadetkih 8:11 (-3). V letošnji sezoni je Orsato sodil ob domači zmagi proti Fiorentini, ko je bilo 25. oktobra 2:1, vlogo glavnega sodnika pa je opravljal tudi 12. decembra, ko je Juve v Rimu remiziral z Romo (1:1). Orsato bo Juventusu prvič sodil v pokalnem tekmovanju, pomagala pa mu bosta Elenito Giovanni Di Liberatore iz Terama in Simone Ghiandai iz Arezza. Četrti sodnik bo Antonio Damato iz Barlette.

V času tekme je v Torinu napovedano oblačno vreme s temperaturami okrog 10°C, ni pa izključena niti kakšna kaplja dežja.